Opinie na temat pianek Synthesia

Firma Synthesia działa na rynku od wielu lat. Początek działalności firmy to 1964 rok. Dziś Synthesia jest największym producentem poliolu poliestrowego na świecie. Firma dostarcza materiał zarówno dla firm natryskowych jak również do fabryk, na linie produkcyjne. Ważna zaletą pianek firmy Synthesia jest powtarzalność produktu dzięki czemu operator wykonujący izolacje natryskową jest w stanie poznać specyfikę pracy i osiągać bardzo dobrą jakość izolacji za każdym razem. To dla nas jest również bardzo ważne, aby Klient otrzymywał wysokiej jakości ocieplenie poddasza, stropu czy fundamentu.

W innym artykule pisaliśmy o różnych opiniach na forach internetowych. W tych wypowiedziach bardzo często brakuje konkretów, nikt nie podaje informacji na temat konkretnego materiału. Do jednego worka wrzuca się wszystkie pianki, myląc nawet pianki otwarto-komórkowe z piankami zamknięto-komórkowymi, do jednego worka wrzuca się również inne materiały, jak np. wełnę, a przecież istnieją różne rodzaje, różne modele o bardzo różnych właściwościach.

Podobnie rzecz wygląda na temat opinii o piankach poliuretanowych, które używane są do ocieplania poddaszy. Na rynku funkcjonuje wielu producentów. Do czołówki światowej można zaliczyć pianki z Hiszpanii, USA czy Kanady. Polscy producenci również starają się tworzyć dobry jakościowo materiał i jeżeli ktoś szuka tańszych alternatyw to warto przyjrzeć się choćby piankom firmy PCC. Jednak w gospodarce każdy walczy o swój fragment rynku dlatego nawet ci najwięksi producenci czasami organizują ciekawe promocje.

Dlaczego warto zastosować piankę firmy Synthesia?

W pierwszym momencie zauważyć możemy, że pianki tego producenta podczas natrysku nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu. Do spieniania stosowane są materiały, które nie niszczą warstwy ozonowej. Po ułożeniu pianki na powierzchnie z warstwy izolacji wydzielania jest woda w postaci pary wodnej, ale ta para nie jest szkodliwa dla człowieka. Tu widzimy pierwszą różnice np. w porównaniu do niektórych tańszych produktów, które potrafią podczas aplikacji podrażniać oczy czy śluzówkę nosa, nawet jeżeli nie jest się z bardzo bliskiej odległości. Również inaczej sprawa wygląda po wykonaniu natrysku - pomieszczenie wystarczy przewietrzyć, aby pozbyć się pary wodnej i przystępować można do dalszych prac.

O jakości, czystości i powtarzalności komponentów już wcześniej pisaliśmy, ale wbrew pozorom sprawa ta jest bardzo ważna. Podczas prac związanych z aplikacją pianki należy brać po uwagę wiele czynników. Pierwszą jest sam materiał, potem są warunki pogodowe: temperatura, wilgotność. Jeżeli operator bardzo dobrze zna swój produkt to wówczas łatwiej mu jest dostosować się do warunków pogodowych aby uzyskać wymaganą lepkość i parametry gotowego produktu. Jeżeli operator musiałby pracować na piance, której nie zna, albo na takiej, która przy każdej dostawie jest nieco inna, wówczas zadanie jest o wiele trudniejsze.