Ocieplanie stropu pianką PUR.

Stropy lub sufity możemy ocieplić pianką otwarto-komórkową lub pianką zamknięto-komórkową. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju jest to ocieplenie. Jeżeli budujemy dom i na poddaszy chcemy ocieplić sufit, to tu najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście pianka otwarto-komórkowa. Zdarza się jednak, że sytuacja nie pozwala nam ułożenie 20 cm izolacji pianką, a pomimo tego chcemy uzyskać doskonałą izolacje. Taka sytuacja może mieć miejsce w remontowanych budynkach - wówczas możemy wykorzystać lepsze parametry pianki zamknięto-komórkowej. Należy jednak przy tym pamiętać, że pianka zamknięto-komórkowa nie wycisza tak jak to robi pianka otwarto-komórkowa stosowana do ocieplenia poddasza.
Pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle trwałym - jest to materiał na pokolenia, a jego skuteczność łatwo potwierdzić kiedy po kilku latach dokonamy pomiarów kamerą termowizyjną. Co jest tu bardzo ważne, i co należy podkreślić to fakt, że w przypadku pianek otarto-komórkowych podawany współczynnik lambda uwzględnia efekt starzenia.

Jakie inne ceny pianki PUR sprawiają, że chętnie stosujemy ją do ocieplenia swoich domów:
  • doskonałe parametry termiczne;
  • zdolność do absorbowania fali akustycznej - wyciszanie pomieszczeń;
  • długowieczność izolacji;
  • skuteczna izolacja od wiatru;
  • oddychająca struktura - pianka otwarto-komórkowa przepuszcza parę wodną, ale wilgoć nie niszczy jej struktury;
  • pianka nie pyli dlatego polecana jest dla alergików i astmatyków;
  • profesjonalna pianka PUR (np. S-OC-008) nie posiada zapachu;
  • w piance nie rozwijają się pleśnie i grzyby.

Jaką pianką należy ocieplać strop?

Do wykonania ocieplenia stropu możemy zastosować pianę S-OC-008, czyli piankę otwarto-komórkową. Grubość izolacji na poziomie 20 cm pozwoli nam uzyskać współczynnik przenikania U=0,18 [W/m2*K]. Jeżeli ocieplić należy betonowy strop i chcemy uzyskać możliwie najlepszy współczynnik przenikania możemy zastosować piankę firmy Synthesia S-303.
Warto też powiedzieć, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, dlatego zawsze zachęcamy do kontaktu i spotkania na miejscu budowy, abyśmy mieli szanse omówić potrzeby i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.