Dom pasywny lub energooszczędny i ocieplenie poddasza.

Standardy w izolacji domów są coraz większe. Do osób, którzy budują swoje domy dochodzi świadomość, że na etapie budowy łatwiej wydać trochę więcej pieniędzy niż potem płacić cały czas. Na izolacje poddasza przeważnie patrzymy tylko pod kątem oszczędności w ogrzewaniu, ale jest także lato i potrzeba uzyskania komfortowych warunków również w tym okresie.

Dziś każdy kto buduje dom powinien wiedzieć, że współczynnik przenikania ciepła dla dachu powinien nie być gorszy niż U=0,18 W/m2K - właśnie dlatego standardem staje się wykonanie ocieplenia pianką poliuretanową o grubości przynajmniej 20 cm. Pomimo tego, że ten przepis nie dotyczy dachów remontowanych to jednak w każdym przypadku zalecamy właśnie taką grubość izolacji. Nie jest również tak, że za grubość pianki 15 cm zapłacimy adekwatnie mniej - nie można tu zastosować takiego prostego przełożenia. Podobnie jest także w drugą stronę - cena za izolacje pianką o grubości np. 25 cm nie będzie w prost proporcjonalna do warstwy 20 cm. Trzeba powiedzieć jasno, że dziś koszt robocizny jest kluczowy dlatego warto skorzystać z oferty i wybrać izolacje standardową (20 cm) lub lepszą np. 24 - 25 cm. Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem izolacji natryskowych.

Jeżeli skorzystamy z usługi ocieplania poddasza pianką z grubości 25 cm to wówczas uzyskamy współczynnik przenikania ciepła dla dachu, który odpowiada wartościom przewidzianym dla domów pasywnych czy energooszczędnych. Współczynnik U=0,15 W/m2K to bardzo dobry wynik, a taką wartość zapewni nam zastosowanie do ocieplenia poddasza praktycznie każdej pianki otwarto-komórkowej dostępnej na polskim rynku.