Ocieplanie pianką poliuretanową.

Świadczymy usługi wykonywania izolacji termicznych, akustycznych i hydroizolacji metodą natrysku:

  • ocieplenie poddaszy;
  • ocieplenie stropów;
  • ocieplenie ścian i sufitów;
  • izolacja fundamentów;
  • ocieplanie magazynów,
  • ocieplanie przechowalni owoców i warzyw;
  • ocieplanie kurników, obór, chlewni;
  • izolacja instalacji grzewczych;
  • ocieplanie i hydroizolacja dachów płaskich;
  • ocieplanie podłóg i posadzek;
  • inne nietypowe zadania.

Ocieplanie poddaszy - pianka otwarto-komórkowa.

Piankę poliuretanową, popularnie nazywaną pianką PUR, w budownictwie mieszkaniowym najczęściej stosuje się do ocieplenia poddaszy w domach jednorodzinnych. Dzięki swoim właściwościom jest to w chwili obecnej najskuteczniejsza metoda na wykonanie trwałem i skutecznie izolacji termicznej.
Obok doskonałych parametrów termicznych, przy ociepleniu poddasza ważne jest również to, jak dany materiał izoluje wnętrze od hałasów pochodzących z otoczenia. W tym miejscu warto powiedzieć, że do ocieplenia poddasza używamy pianek otwarto-komórkowych. Pianki tego typu posiadają bardzo dobre właściwości dotyczące absorpcji fali akustycznej - mówiąc prostym językiem: bardzo dobrze wyciszają ocieplone pomieszczenia. Te parametry są ważne nie tylko ze względu na ewentualny zgiełk miasta, ale ze względu na dźwięki pochodzące z padającego deszczu czy gradu.

W chwili obecnej nasza firma korzysta najczęściej z pianki firmy Synthesia S-OC-008 i czasami pianek polskiej firmy PCC. Jest to, naszym zdaniem pianka idealnie nadająca się właśnie do ocieplania poddaszy. Standardem postępowania w naszej firmie stało się to, że podczas wykonywania natrysku cały czas monitorujemy jakość pianki. Wspólnie z inwestorem wykonujemy wycięcia rewizyjne, aby sprawdzić, że struktura wewnętrzna pianki jest jednolita, nie posiada przebarwień i pęcherzy powietrznych. Dodatkowo po wykonaniu ocieplenia mamy możliwość sprawdzić jakość izolacji kamerą termowizyjną ze szczególną uwagą obserwując miejsca najtrudniejsze do ocieplenia.
Ten sam rodzaj pianki stosujemy do ocieplenia stropów, ścian i sufitów - wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ociepleniem od wewnątrz pomieszczeń użytkowych.


Izolacje pianką zamknięto-komórkową.

Pianka zamknięto-komórkowa w odróżnieniu od pianki otwarto-komórkowej stanowi również hydroizolacje. Ten rodzaj pianki stosowany jest w budownictwie do izolacji fundamentów, ocieplania budynków przemysłowych i inwentarskich, ocieplania od zewnątrz dachów płaskich. Piankę zamknięto-komórkową nakłada się w cieńszych warstwach niż piankę otwarto-komórkową, ale jej współczynnik lambda jest nieco lepszy, dlatego możliwe jest uzyskanie zadowalających efektów izolacyjnych nawet przy niewielkich grubościach.

izolacja_fundamentwjpg