Ocieplanie pianką - Cena

Prezentowany na stronie cennik ocieplania pianką poddaszy jest cennikiem orientacyjnym. Do każdego zadania podchodzimy indywidualnie, mając jednocześnie świadomość, że różne są oczekiwania inwestorów, ale również różne są możliwości wykonania izolacji pianką.

Cena ocieplania pianką zależy od wielu czynników takich jak: rodzaj zastosowanego materiału, stopień trudności wykonywania prac, ilość zamówionego ocieplenia w przeliczeniu na m2 lub m3. Na tej stronie postaramy się opisać te wszystkie czynniki tworzące cenę za całość usługi wykonania izolacji natryskowej pianą poliuretanową.


Koszt ocieplenia poddasza pianką - szczegółowa cena.

Nic nie zastąpi spotkania, podczas którego omówione zostaną różne sposoby wykonania izolacji natryskowej. Takie konsultacje są szczególnie potrzebne przy omawianiu ocieplenia poddasza. Dach to powierzchnia, której zdecydowanie należy poświęcić więcej uwagi, niż tylko podanie ceny za 1 m2 izolacji pianką. Podczas takiego spotkania przedstawiciel naszej firmy przedstawi możliwe sposoby wykonania ocieplenia, podpowie jak przygotować poddasze do wykonywania natrysku, jak przygotować ewentualny stelaż do płyt G-K. Na spotkaniu zostaną także omówione różne warianty, które można zastosować do ocieplenia poddasza.
Podczas odwiedzin miejsca budowy nasz przedstawiciel dokona również pomiarów powierzchni, specjalną kamerą termowizyjną z funkcją mierzenia wilgotności sprawdzi stan dachu i konstrukcji dachowej. Takie działanie jest ważne zarówno przy wykonywaniu remontów poddasza jak również przy budowie nowych obiektów.

Po wykonaniu pomiarów i ustaleń ofertę sporządzamy w wersji pisemnej, gdzie oprócz ceny prezentujemy proponowany materiał, który ma posłużyć do wykonania ocieplenia. W tej ofercie możemy zawrzeć również pakiet usług dodatkowych, który jest związany z wykonywaniem izolacji metodą natrysku takich jak: przygotowanie pomieszczeń poprzez zabezpieczenie stolarki otworowej, wypełnienie przestrzeni w okolicy murłaty (jeżeli ocieplaniem pianką dachu wykonywane jest przed wykonaniem elewacji zewnętrznej).


Ocieplenie pianką - cennik 2020

Przedstawiamy przykładowy cennik izolacji pianką poliuretanową o strukturze komórek otwartych. Wyceniliśmy dla Państwa standardową grubość izolacji, która jest najczęściej stosowana (jeszcze) przy ocieplaniu poddaszy - jest to grubość 20 cm. Zaproponowaliśmy kilka rodzajów pianek, które różnią się pewnymi właściwościami.
  • Purinova Purios ET - cena od 50 zł/m2;
  • Purinova Purios E - cena od 55 zł/m2;
  • Purinova Purios FR - cena od 65 zł/m2
  • PCC Prodex EKOPRODUR S0310 - cena od 50 zł/m2;
  • PCC Prodex EKOPRODUR S0310E - cena od 55 zł/m2;
  • Purinova Purios ET - cena od 50 zł/m2;
  • Purinova Purios E - cena od 55 zł/m2;
  • Hantsman KomfortPlus - cena od 57 do 65 zł/m2;
  • Synthesia Spray S-OC-006 - cena od 57 do 65 zł/m2;
  • Synthesia Spray S-OC-008E - cena od 65 do 70 zł/m2
  • Przy dużych realizacjach dajemy rabat.
Podane ceny dotyczą powierzchni powyżej 120 m2. Podane ceny mogą ulec zmianie ze względu na zmiany ceny materiałów. Cennik obowiązuje na dzień 08.01.2012. Ceny netto - należy do nich dodać podatek VAT w wysokości 8% dla budynków mieszkalnych lub 23% dla innych instalacji.

Pianka PUR otwarto-komórkowa - cena.

Różnice w cenach pianek otwarto-komórkowych nie są znaczące. Przy poddaszach w większości domów jednorodzinnych nie wpływają one znacząco na koszty ocieplenia pianką. Czasami różnice w cenie kompletnego ocieplenia wynikają z właściwości materiału, z uzyskiwanych gęstości czy nawet pojemności beczki z materiałem. Ceny i właściwości pianek otwarto-komórkowych są do siebie bardzo podobne.


Tania czy droga pianka PUR - czyli realnie o kosztach wykonania.

W tej kwestii niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak samo jak każdy budynek jest inny, tak samo różne mogą być materiały zastosowane do izolacji dachu, poddasza czy stropu. Wybór można porównać do wyboru samochodu: niby każdy samochód ma koła (niektóre mają więcej niż 4), niby każdy ma kierownice, ale wszystko to może się różnić. Inaczej podejdziemy do zakupu samochodu dla firmy, inaczej gdy naszym celem jest głównie jazda miejska. Możemy tu wyróżnić całą masę różnić, które mają znaczenie - trzeba się zgodzić tylko z jednym - wszystkie samochody poruszają się, tak samo jak pianki poliuretanowe - wszystkie izolują.

W mojej opinii  pierwszym elementem, który należy brać pod uwagę to konstrukcja dachu, to w jaki sposób jest on zbudowany, jakich materiałów użyto do jego budowy. Kolejnym pytaniem, bez wątpienia jest sprawa ceny, czyli budżetu jaki chcemy przeznaczyć na wykonanie solidnej izolacji poddasza. Może przecież okazać się, że możliwości naszego budżetu pozwalają na wybór bardzo dobrej pianki, która w pozytywny sposób odpowiada na większość potrzeb współczesnego budownictwa. Piankowanie poddaszy - ceny są bardzo różne, wykonawców wielu i taka samo dużo opinii na temat budownictwa.
Nie jest jednak naszym celem mówić Klientowi o tym, że inne pianki są gorsze, a wykonawcy nie zawsze uczciwi, niska cena nie zawsze musi oznaczać słaby materiał, albo absolutny brak wiedzy, ale bez wątpienia powinniśmy zwrócić uwagę na coś co, wygląda bardzo nierealnie. Jeżeli większość wykonawców za dany model pianki życzy sobie cenę ok. 60 zł/m2, a nagle pojawia się oferta o 10 zł tańsza, to powinno zapalić nam się ostrzegawcze światło.

Zawsze zachęcam do kontaktu telefonicznego, gdzie będziemy mieli szanse omówić te sprawy. Zdarza mi się rozmawiać z Klientami, którzy posiadają budynki poza obszarem, który obsługuje nasza firma. Jeżeli tylko mam czas, a pytanie nie dotyczy tylko i wyłącznie ceny za ocieplanie natryskowe pianką, to chętnie podpowiem na co zwrócić uwagę, a nawet w miarę możliwości, będę w stanie zarekomendować konkretnych wykonawców z tamtego regionu. Inwestor musi wiedzieć, że firmy, które poważnie podchodzą do swojej pracy, kontaktują się ze sobą, korzystają ze wspólnych szkoleń, wszystko po to, aby podnosić swoją wiedzę na temat izolacji natryskowych.