Konstrukcja poddasza bardzo często wymaga materiałów izolacyjnych, które będą w stanie wnikać w najmniejsze szczeliny. Szczególnie poddasza, w których mamy do czynienia z dużą ilością skosów, dużą ilością zróżnicowanych powierzchni pod względem kształtów i wymiarów - tam idealnym materiałem jest pianka poliuretanowa.
Ten sposób ocieplenia poddasza jest coraz chętniej wybierany przez osoby budujące swoje nowe domy, ale również wszędzie tam, gdzie dokonywane są remonty i przebudowy dachów. Można powiedzieć, że osoby, które wykonują remonty doskonale wiedzą, że warto zainwestować w skuteczną i trwałą izolacje, tak, aby nie było potrzeby po kilku latach wykonywać ponownego remontu.
Pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle trwałym - jest to materiał na pokolenia, a jego skuteczność łatwo potwierdzić kiedy po kilku latach dokonamy pomiarów kamerą termowizyjną. Co jest tu bardzo ważne, i co należy podkreślić to fakt, że w przypadku pianek otarto-komórkowych podawany współczynnik lambda uwzględnia efekt starzenia.
Jakie inne ceny pianki PUR sprawiają, że chętnie stosujemy ją do ocieplenia swoich domów:
- doskonałe parametry termiczne;
- zdolność do absorbowania fali akustycznej - wyciszanie pomieszczeń;
- długowieczność izolacji;
- skuteczna izolacja od wiatru;
- oddychająca struktura - pianka otwarto-komórkowa przepuszcza parę wodną, ale wilgoć nie niszczy jej struktury;
- pianka nie pyli dlatego polecana jest dla alergików i astmatyków;
- profesjonalna pianka PUR nie posiada zapachu;
- w piance nie rozwijają się pleśnie i grzyby.
Jaką pianką należy ocieplać poddasza?
Wspominaliśmy o wielu zaletach pianek poliuretanowych i dla jasności należy powiedzieć, że są to cechy pianki otwarto-komórkowej. Może jednak pojawić się pytanie: dlaczego przy ociepleniu poddasza nie można zastosować pianki zamknięto-komórkowej, skoro ma ona lepsze właściwości termiczne. Odpowiedź jest oczywista: jeżeli mówimy o izolacji obiektów mieszkalnych, to oprócz parametrów termicznych ważny jest komfort. Pianka otwarto-komórkowa ze względu na niską gęstość (najlepiej poniżej 10 kg/m3) jest materiałem wyciszającym pomieszczenia. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to możliwość "oddychania" powierzchni dachu. Piankę do ocieplenia poddasza możemy porównać do nowoczesnej odzieży termoaktywnej - zatrzymuje wiatr, nie pozwala wywiewać ciepła z wnętrza domu, pozwala na wolne przenikanie wilgoci od strony ogrzewanej w kierunku nieogrzewanej, a jednocześnie zatrzymuje ciepło wewnątrz lub latem - nie wpuszcza upału do środka.
Czasami zdarza się, że najlepszym sposobem na wykonanie izolacji pianką jest zastosowanie pewnej kombinacji pianki otwarto-komórkowej i pianki zamknięto-komórkowej. Może również zdarzyć się tak, że inwestor nie ma wystarczającej ilości miejsca na ułożenie izolacji, ale chce osiągnąć możliwie najlepszy współczynnik przenikania ciepła. W takiej sytuacji uzasadnione może być ułożenie warstwy pianki zamknięto-komórkowej, a na nią nałożenie warstwy pianki otwarto-komórkowej.
Najczęściej spotykanym sposobem na ocieplenie poddasza jest jednak stosowanie w całości pianki o strukturze otwartych komórek. Ma to swoje uzasadnienie zarówno we właściwościach tego materiału jak również pod względem ekonomicznym.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.
Zamów usługę ocieplenia poddasza pianką PUR w Pułtusku i okolicach
(Gzowo, Winnica, Gzy, Pokrzywnica, Dzierżenin, Obryte)
Tel. 794 433 433.