Ocieplanie pianką Białystok.

Świadczymy usługi ocieplenia pianką poliuretanową na terenie Białegostoku i w okolicach. Wykonujemy ocieplenia poddaszy, stropów, ścian oraz izolacje fundamentów. Atrakcyjna cena i profesjonalne podejście do każdego zadania, a także produkty najwyższej jakości - to podstawowa cecha naszej oferty związanej z izolacjami natryskowymi piankami PUR.

Bezpłatne pomiary i konsultacje: tel. 794 433 433

Poddasze to szczególne miejsce, gdzie wymagane są materiały o bardzo dobrych właściwościach - to przez źle ocieplony dach możemy tracić największą ilość energii cieplnej i dlatego ważne jest, aby zastosować pewny i trwały materiał. To właśnie pianki poliuretanowe będą w stanie wnikać w najmniejsze szczeliny, wypełniać je i gwarantować skuteczną, nieprzewiewną izolacje. Szczególnie poddasza, gdzie mamy dużą ilość skosów, dużą ilość zróżnicowanych, pod względem kształtów i wymiarów powierzchni - idealnym materiałem jest pianka poliuretanowa.
Ten sposób ocieplenia poddasza jest coraz chętniej wybierany przez osoby budujące swoje nowe domy, ale również wszędzie tam, gdzie dokonywane są remonty i przebudowy dachów. Można powiedzieć, że osoby, które wykonują remonty doskonale wiedzą, że warto zainwestować w skuteczną i trwałą izolacje, tak, aby nie było potrzeby po kilku latach wykonywać ponownego remontu.
Pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle trwałym - jest to materiał na pokolenia, a jego skuteczność łatwo potwierdzić kiedy po kilku latach dokonamy pomiarów kamerą termowizyjną. Co jest tu bardzo ważne, i co należy podkreślić to fakt, że w przypadku pianek otarto-komórkowych podawany współczynnik lambda uwzględnia efekt starzenia.
Jakie inne ceny pianki PUR sprawiają, że chętnie stosujemy ją do ocieplenia swoich domów:
  • doskonałe parametry termiczne;
  • zdolność do absorbowania fali akustycznej - wyciszanie pomieszczeń;
  • długowieczność izolacji;
  • skuteczna izolacja od wiatru;
  • oddychająca struktura - pianka otwarto-komórkowa przepuszcza parę wodną, ale wilgoć nie niszczy jej struktury;
  • pianka nie pyli dlatego polecana jest dla alergików i astmatyków;
  • profesjonalna pianka PUR (np. S-OC-008) nie posiada zapachu;
  • w piance nie rozwijają się pleśnie i grzyby.

Izolacje Natryskowe Białystok

Tel. 794 433 433

Pianki poliuretanowe do ocieplania poddaszy.

Wszystkich zalet pianek poliuretanowych, a także elementów wykonywanych z poliuretanów nie sposób wymienić w jednym tekście - potrzebne by było napisanie na ten temat wielu książek, tak często materiał ten towarzyszy nam na co dzień. Wspominaliśmy o wielu zaletach pianek poliuretanowych ale dla jasności należy powiedzieć, że do ocieplania poddaszy w Polsce najczęściej stosowana jest pianka PUR otwarto-komórkowa. Może jednak pojawić się pytanie: dlaczego przy ociepleniu poddasza nie można zastosować pianki zamknięto-komórkowej, skoro ma ona lepsze właściwości termiczne. Odpowiedź jest oczywista: jeżeli mówimy o izolacji obiektów mieszkalnych, to oprócz parametrów termicznych ważny jest komfort. Pianka otwarto-komórkowa ze względu na niską gęstość (ok. 10 kg/m3) jest materiałem wyciszającym pomieszczenia. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to możliwość "oddychania" powierzchni dachu. Piankę do ocieplenia poddasza możemy porównywać więc do nowoczesnej odzieży termoaktywnej - zatrzymuje wiatr, nie pozwala wywiewać ciepła z wnętrza domu, pozwala na wolne przenikanie wilgoci, a jednocześnie zatrzymuje ciepło wewnątrz lub latem - nie wpuszcza upału do środka.

Czasami zdarza się, że dobrym sposobem na wykonanie izolacji pianką jest zastosowanie pewnej kombinacji pianki otwarto-komórkowej i pianki zamknięto-komórkowej. Jeżeli chcielibyśmy uzyskać bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła, ale nie możemy sobie pozwolić na zastosowanie grubej warstwy pianki otwarto-komórkowej wówczas dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie takiej kombinacji. Pianki zamknięto-komórkowe można również stosować w przypadku, gdy jesteśmy przekonani o dobrej wentylacji pomieszczeń. Tak dzieje się na przykład w sytuacji, kiedy będziemy posiadać wentylacje mechaniczną czyli rekuperacje. Przy rekuperacji ważnym elementem izolacji jest jej nieprzewiewność dlatego zastosowanie pianek jest tu bardzo dobrym rozwiązaniem.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.


Zamów usługę ocieplenia pianką PUR w Białymstoku i w okolicach.

TOMCZAK - IZOLACJE NATRYSKOWE

Tel. 794 433 433.TOMCZAK - Izolacje Natryskowe Ocieplanie pianką PUR o/Białystok
Młynowa 60A,
15-101 Białystok
tel. 794 433 433