Ocieplanie pianką - Olsztyn.

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową to najlepszy sposób na izolacje termiczną poddasza. Ta nowoczesna metoda ocieplania cieszy się dużym uznaniem z kilku najważniejszych powodów, o których przeczytają Państwo na naszej stronie. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjna cena takiej izolacji. Zdarza się, że ocieplenie poddasza pianką jest nawet tańsze niż ocieplenie starszymi metodami.  Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Wykonujemy usługi ocieplenia poddaszy pianką PUR w Olsztynie i okolicach, a także izolacja fundamentów, ocieplenie stropów, izolacje budynków inwentarskich, magazynów itp. Na terenie Olsztyna i okolic gwarantujemy bezpłatny dojazd, konsultacje i wyceny. Pełną listę usług znajdą Państwo na stronie: Usługi.

Poddasze wymaga materiałów izolacyjnych, które będą w stanie wnikać w najmniejsze szczeliny. Szczególnie poddasza, w których mamy do czynienia z dużą ilością skosów, dużą ilością zróżnicowanych  pod względem kształtów i wymiarów powierzchni - idealnym materiałem jest pianka poliuretanowa.
Ten sposób ocieplenia poddasza jest coraz chętniej wybierany przez osoby budujące swoje nowe domy, ale również wszędzie tam, gdzie dokonywane są remonty i przebudowy dachów. Można powiedzieć, że osoby, które wykonują remonty doskonale wiedzą, że warto zainwestować w skuteczną i trwałą izolacje, tak, aby nie było potrzeby po kilku latach wykonywać ponownego remontu.
Pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle trwałym - jest to materiał na pokolenia, a jego skuteczność łatwo potwierdzić kiedy po kilku latach dokonamy pomiarów kamerą termowizyjną. Co jest tu bardzo ważne, i co należy podkreślić to fakt, że w przypadku pianek otarto-komórkowych podawany współczynnik lambda uwzględnia efekt starzenia.
Jakie inne ceny pianki PUR sprawiają, że chętnie stosujemy ją do ocieplenia swoich domów:
  • doskonałe parametry termiczne;
  • zdolność do absorbowania fali akustycznej - wyciszanie pomieszczeń;
  • długowieczność izolacji;
  • skuteczna izolacja od wiatru;
  • oddychająca struktura - pianka otwarto-komórkowa przepuszcza parę wodną, ale wilgoć nie niszczy jej struktury;
  • pianka nie pyli dlatego polecana jest dla alergików i astmatyków;
  • profesjonalna pianka PUR nie posiada zapachu;
  • w piance nie rozwijają się pleśnie i grzyby.

Izolacje Natryskowe pianką PUR Olsztyn

Tel. 794 433 433

Jaką pianką należy ocieplać poddasza?

Wspominaliśmy o wielu zaletach pianek poliuretanowych i dla jasności należy powiedzieć, że są to cechy pianki otwarto-komórkowej. Może jednak pojawić się pytanie: dlaczego przy ociepleniu poddasza nie można zastosować pianki zamknięto-komórkowej, skoro ma ona lepsze właściwości termiczne. Odpowiedź jest oczywista: jeżeli mówimy o izolacji obiektów mieszkalnych, to oprócz parametrów termicznych ważny jest komfort. Pianka otwarto-komórkowa ze względu na niską gęstość (najlepiej poniżej 10 kg/m3) jest materiałem wyciszającym pomieszczenia. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to możliwość "oddychania" powierzchni dachu. Piankę do ocieplenia poddasza możemy porównać do nowoczesnej odzieży termoaktywnej - zatrzymuje wiatr, nie pozwala wywiewać ciepła z wnętrza domu, pozwala na wolne przenikanie wilgoci od strony ogrzewanej w kierunku nieogrzewanej, a jednocześnie zatrzymuje ciepło wewnątrz lub latem - nie wpuszcza upału do środka.

Czasami zdarza się, że najlepszym sposobem na wykonanie izolacji pianką jest zastosowanie pewnej kombinacji pianki otwarto-komórkowej i pianki zamknięto-komórkowej. Może zdarzyć się, że w trosce o szczelność dachu należy w pewnych miejscach nałożyć niewielką warstwę hydroizolacji - takimi miejscami mogą być okolice kominów, okolice innych otworów w dachu, które mogą być narażone na przeciekanie. Może również zdarzyć się tak, że inwestor nie ma wystarczającej ilości miejsca na ułożenie izolacji, ale chce osiągnąć możliwie najlepszy współczynnik przenikania ciepła. W takiej sytuacji uzasadnione może być ułożenie warstwy pianki zamknięto-komórkowej, a na nią nałożenie warstwy pianki otwarto-komórkowej.
Najczęściej spotykanym sposobem na ocieplenie poddasza jest jednak stosowanie w całości pianki o strukturze otwartych komórek. Ma to swoje uzasadnienie zarówno we właściwościach tego materiału jak również pod względem ekonomicznym.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.


Zamów usługę ocieplenia pianką PUR w Olsztynie i okolicach.

TOMCZAK - IZOLACJE NATRYSKOWE

Tel. 794 433 433.