Jaka grubość izolacji pianką PUR do ocieplenia poddasza?

Zanim powiemy o tym, jaka grubość izolacji pianką poliuretanową będzie odpowiednia do ocieplenia poddasza - zastanówmy się dlaczego właśnie coraz więcej osób stawia na ten rodzaj izolacji, dlaczego pianka PUR jest chętnie wybierana nie tylko przez osoby młode, ale także przez tych, którzy "nie z jednego pieca chleb jedli"?

Otóż, pianka poliuretanowa jest przede wszystkim materiałem trwałym. Jeżeli więc mówimy o skuteczności izolacji to nie możemy zapominać o tym, że tej skuteczności potrzebujemy dzisiaj, czy w przeciągu trzech, pięciu lat - chcemy, aby ocieplenie poddasza spełniało swoją funkcję przez dziesiątki lat. Nikt nie chce przeprowadzać remontu poddasza właśnie ze względu na uszkodzenia izolacji. To właśnie tego typu doświadczenia powodują, że osoby starsze również stawiają na tą nowoczesną technologie - widząc w niej właśnie gwarancję trwałości. Dobrej klasy pianka z powodzeniem zachowa swoje właściwości dłużej niż gwarantuje to producent - można powiedzieć, że 25 lat dla pianki to zaledwie kawałek życia.

Śpieszymy jednak odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule: jaką grubość pianki PUR należy zastosować do ocieplenia poddasza. Jeżeli chodzi o spełnienie norm dotyczących budownictwa w 2017 roku to z pewnością wystarczyłoby zastosowanie pianki o grubości 18 cm, aby spełnić te warunki jednak najpopularniejszą grubością izolacji jest grubość 20 cm. Biorąc pod uwagę piankę Synthesia S-OC-008 to taka właśnie grubość w 100% zapewnia spełnienie warunków budowlanych bez uwzględnienia innych materiałów np. drewna czy zabudowy z płyty G-K, które to również dokładają swoją cegiełkę do zbudowania przegrody termicznej dachu.

Jeżeli jednak oczekujemy lepszej izolacji i stać nas na większy wydatek to możemy zastosować np. warstwę izolacji o grubości 24 cm - taka wartość stworzy bardzo dobrą izolacje i pozwoli nam na dodatkowe oszczędności w ogrzewaniu. Zawsze warto spojrzeć na ten wydatek przez pryzmat późniejszych rachunków za ogrzewanie naszego domu.

Na naszej stronie znajdą Państwo uproszczony cennik izolacji natryskowych pianką PUR, który właśnie opisuje ceny dla grubości od 18 do 30 cm.