Jaka pianka PUR jest najlepsza na okres jesieni i zimy?

Pianki poliuretanowe są bardzo podobne do siebie pod względem warunków termicznych, ale często pojawia się pytanie: jaka pianka jest najlepsza? Dobra pianka PUR to taka, która zostanie prawidłowo przetworzona i tutaj często pojawiają się dylematy, bo co jest dobre latem nie koniecznie będzie dobre jesienią - chodzi oczywiście o wykonywanie izolacji natryskowych.

W kartach technicznych pianek różnych producentów znajdziemy informacje na temat pożądanej wilgotności powietrza przy układaniu, wilgotności podłoża, temperatury otoczenia i temperatury podłoża, na którą nanoszona jest pianka poliuretanowa. Znajdziemy tam również informacje dotyczące "czasu startu", "czasu żelowania" i utwardzania. To różnie są istotne parametry jeżeli patrzymy na piankę poliuretanową pod względem możliwości prawidłowego wykonania izolacji.

Firma, która wykonuje izolacje natryskowe doskonale zna, a przynajmniej powinna znać dobrze pianki PUR na jakich pracuje, ale wiemy wszyscy, że nie każdy czyta instrukcje, nie każdy też jest w stanie zadawać sobie pytania: np. dlaczego pianka dziś układała się inaczej niż kilka dni wcześniej, dlaczego pojawiły się problemy z przyklejeniem się pianki do deski albo do membrany dachowej. Nie wszyscy niestety analizują także wilgotność konstrukcji dachu, wilgotności powietrza czy też temperatury - a te elementy są kluczowe, szczególnie gdy wykonywanie ocieplenia pianką trzeba wykonać późną jesienią czy zimą.

izolacje_natryskowe991jpg

Naszych Klientów możemy zapewnić, że mamy specjalną ofertę na jesienne i zimowe wykonania izolacji natryskowych pianką PUR. Po przeanalizowaniu wielu różnych materiałów pod kątem wrażliwości na wilgoć i temperaturę podłoża wytypowaliśmy materiały, które w tych warunkach nie sprawiają większych problemów z adhezją, nie kurczą się nadmiernie po natrysku - ale oczywiście najwięcej zależy od operatora, od tego jak jest przygotowana piana i pomieszczenia do wykonywania izolacji.