Jaka powinna być wilgotność krokwi przy ociepleniu pianką?

Wilgotność konstrukcji dachu jest niezwykle ważna przy ociepleniu poddasza pianką, ale trzeba brać pod uwagę kompletną wiedzę na temat drewna aby przekazać rzetelne informacje zainteresowanym. Tymczasem niektórzy twierdzą, że drewno musi być tak suche jak musi być suche do produkcji np. trumien :)
Może z lekkim humorem, może nawet trochę z humorem czarnym, ale ten przykład doskonale zobrazuje nam to wszystko co normy mówią o drewnie. Pozwoli to nam bardziej zrozumieć procesy jakie zachodzą w drewnianej konstrukcji dachu.

Osoby, które zawodowo zajmują się drewnem, tartacznictwem czy też izolacją poddaszy powinny być wyposażone w odpowiednie narzędzia i wiedzę, która pozwala oceniać i badać jakoś drewna. Takim podstawowym przyrządem jest miernik wilgotności drewna, ale niestety nie zawsze jest on w stanie dać nam pełny obraz, szczególnie gdy ..... zabraknie wiedzy o drewnie.
W ostatnim czasie w sieci pojawił się film firmy Purinova, w którym badano piankę PURIOS, a właściwie badano drewno pod pianką PURIOS, aby odpowiedzieć na pytanie czy drewno nie butwieje po kilku latach.