Miernik wilgotności z kamerą termowizyjną FLIR MR160

Miernik wilgotności FLIR MR160

Do wszystkiego co  robimy, podchodzimy zupełnie poważnie. Gdy wykonujemy ocieplenie poddasza to operator wykonujący natrysk pianki posiada profesjonalną kamerę termowizyjną, która pozwala sprawdzić skuteczność izolacji po wykonaniu pracy. Uważamy, że takie sprawdzenie jest potrzebne, pomimo tego, że nasz Klient zawsze ma prawo pobrać próbkę ocieplenia, czyli wyciąć fragment izolacji w wybranym miejscu, aby stwierdzić, że w warstwie pianki nie znajdują się pęcherze powietrzne itp. Oczywiście nie da się zbadać w ten sposób całej powierzchni, dlatego warto zastosować kamerę termowizyjną, aby potwierdzić, że gdzieś w warstwie pianki nie znajdują się grube przestrzenie, które w obrazie termowizyjnym zabarwią się na inny kolor.

Dużą wagę przykładamy również do zaplanowania izolacji. Ocieplenie poddasza staramy się zawsze poprzedzić wizją lokalną, podczas której mamy szanse ustalić sposób wykonania izolacji, zaplanować jej grubość - być może inną w różnych fragmentach dachu. Osoba dokonująca pomiarów również wyposażona jest w profesjonalne narzędzia do pracy. Nie będziemy tu wspominać o laserowym dalmierzy firmy Leica, światowego lidera w produkcji różnych urządzeń optycznych, ale raczej o innym urządzeniu, które w naszej pracy jest niezbędne. Mowa tu o urządzeniu do pomiaru wilgotności z wbudowaną kamerą termowizyjną FLIR MR160.

Jest to miernik, który pozwala w szybki sposób ocenić wilgotność podłoża, a wbudowana kamera podczas takich pomiarów przydaje się, aby ocenić stan dachu. Można więc zadać pytanie, dlaczego sprawdzenie wilgotności przy wykonaniu izolacji pianką jest istotne, do czego może się przydać miernik FLIR MR160? Wiemy przecież za pianka otwarto-komórkowa jest izolacją "oddychającą", nie będzie więc problemu z ewentualnym odparowaniem wilgoci. Zmierzenie wilgoci jest istotne z punktu widzenia aplikacji pianki. Pianka powinna mieć możliwość "przyklejenia się" do izolowanej powierzchni, a nadmierna wilgoć może to utrudnić. W tej sytuacji chodzi więc o stykanie się warstwy izolacji z konstrukcją dachu co oczywiście będzie miało wpływ na występowanie ewentualnych mostków termicznych.