Pianka PUR bezpośrednio na deskowanie - czy tak można ocieplić poddasze?

Przyznam się, że osobiście nie jestem entuzjastą papy na dachu, ale rozumiem, że taki materiał zastosować czasami trzeba. Jeżeli wiemy, że pokrycie dachu będzie musiało "poczekać" na wykończenie to rzeczywiście membrana nie może być zbyt długo wystawiona na promieniowanie słoneczne. Ważna uwaga - producenci podają czas w jakim membrana może być wystawiona na działanie promieniowania UV.

Tak więc zdarza się, że zastosowanie papy jest jak najbardziej uzasadnione. Niektórzy robią to również po to, aby dach był solidniej zabezpieczony przez przeciekaniem. W tych wszystkich przypadkach mamy sytuacje, w której przy wykonaniu izolacji musimy brać pod uwagę obecność deskowania. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy przy deskowaniu można dach ocieplić pianką poliuretanową? Warto tutaj sięgnąć do lektury naszej strony. Już wcześniej pojawił się artykuł o tym, czy przy ociepleniu pianką na deski potrzebna jest szczelina wentylacyjna, taka jaką stosuje się przy ocieplaniu wełną - artykuł znajdą Państwo tutaj. Zapraszam również do przeczytania tego artykułu.

Otóż piankę PUR można natryskiwać bezpośrednio na deski. Należy wiedzieć jednak, że nie wszystkie pianki są identyczne i warto tutaj wybrać taką, która do tego zadania będzie najlepsza. Prawdopodobnie, gdyby nie dzisiejsze zdarzenie, które dało mi wiele do myślenia, ten artykuł byłby o wiele dłuższy. Z pewnością napisałbym o tym jaką piankę najlepiej stosować na deskowanie,  ale po dzisiejszym wydarzeniu postanowiłem, że te informacje będę przekazywał raczej naszym Klientom, którzy są zainteresowani skorzystaniem z naszej usługi. Jestem pewien, że są to wartościowe informacje i niestety firmy konkurencyjne dokształcają się zarówno czytając naszą stronę jak i w rozmowach telefonicznych, kiedy udają klientów. W dniu dzisiejszym odebrałem telefon i "potencjalny klient" zaczął wypytywać o szczegóły oferty. Nie jest to nic dziwnego, a ja zawsze staram się życzliwie wszystko wytłumaczyć. Niestety byłem bardzo zaskoczony kiedy kilka godzin później, mój rozmówca zadzwonił do mnie. Prawdopodobnie pomylił numery i okazało się, że chciał dodzwonić się do firmy wykonującej naprawy maszyn do natrysku pianki poliuretanowej. Tak więc "potencjalny klient" okazał się właścicielem firmy, która świadczy takie właśnie usługi.  Z tego właśnie powodu postanowiłem, że najważniejsze informacje dotyczące jakości usług i prawidłowego doboru pianek poliuretanowych zostawię dla prawdziwych Klientów, z którymi będę mógł się spotkać na budowie. Wszystkich innych zapraszam na odpłatne szkolenia :)