Pianka PUR firmy PCC Prodex - nasza opinia

Historia firmy PCC Prodex sięga roku 1979. To długi okres kiedy firma zbierała różne doświadczenie, aby dziś oferować wysokiej jakości pianki poliuretanowe, a także inne produkty dla wielu branż. Z wiadomych względów my skupimy się tutaj głównie na izolacjach natryskowych i ociepleniu poddaszy. Nasza opinia o tych piankach poliuretanowych jest bardzo dobra (podobnie jak o innych produktach pochodzących z lokalnego rynku) - z powodzeniem można je porównywać nawet do pianek PURIOS. Warto przekonać się o tym czytając Deklaracje Właściwości Użytkowych - najważniejszy dokument, z którym trzeba się zapoznać, aby wiedzieć jakie właściwości ma wybierany materiał.

Pianka firmy PCC Prodex zawsze charakteryzowała się bardzo dobrą adhezją do różnych podłoży, nawet w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Najważniejszymi produktami tego producenta są dwa modele pianek poliuretanowych Ekoprodur S0310 i Ekoprodur S0310E, ta druga jest "doposażona" jest w większą ilość uniepalniaczy. Firma stworzyła także kiedyś markę Crossin i kilka lat temu zbudowała niewielką sieć autoryzowanych wykonawców. Jednak cały czas najpopularniejszymi produktami są pianki PUR z głównej oferty PCC Prodex. Tymi piankami pracuje o wiele więcej firm w całej Polsce, a towar jest zawsze świeży, produkowany na bieżąco i trafia szybko do wykonawców izolacji natryskowych w kraju.

Pianki PCC Prodex na pierwszy rzut oka nie są nadzwyczajne - współczynnik lambda jest taki jak większości obecnie stosowanych pianek (oczywiście warto mówić o współczynniku z uwzględnieniem efektu starzenia). Jednak pianka Ekoprodur ma jedną ważna zaletę, a mianowicie bardzo dobrą przyczepność do różnych podłoży. Ta pianka dobrze daje się przetwarzać w okresie zimy, w okresach kiedy inne pianki wymagają o wiele większej uwagi, aby podczas natrysku firma wykonawcza nie popełniła błędów.

Jasną sprawą jest, że pianką dobrej klasy łatwiej się pracuje zawsze, nie tylko wtedy gdy warunki pogodowe nie są najlepsze, jednak głównie to w tym czasie warto zastanowić się nad tym wyborem. Jeżeli są Państwo zainteresowany wykonaniem izolacji to w naszym cenniku ocieplenia pianą mogą Państwo sprawdzić cenę za usługę wykonania właśnie tym modelem pianki.