Wdmuchiwanie celulozy czy pianka PUR?

Na początku trzeba powiedzieć jasno: to dobrze, że producenci wełny dostrzegli minusy tradycyjnej metody i postanowili wprowadzić do oferty granulaty wełny. Dzięki temu wzrasta ogólna świadomość co do ciągłości izolacji w budynkach, a to jest dobre dla użytkownika, środowiska, kieszeni i dla wykonawców, którzy uczciwie podchodzą do swojego fachu.

Pianka PUR czy celuloza?

Nie jest tajemnicą, że nasza firma wykonuje izolacje w budynkach zarówno metodą natryskową jak również metodą wdmuchiwania. Materiałem, który jest przez nas najczęściej wykorzystywany do wdmuchiwania to właśnie celuloza. Uważamy, że każdy materiał, który podobnie jak piana jest w stanie zapewnić ciągłość izolacji jest czymś dobrym.
Nie można jednak zawsze jednoznacznie stwierdzić jaki sposób izolacji, jaki materiał będzie lepszy. W jednym przypadku izolacja celulozą będzie spełniała swoje zadanie, a czasami bez pianki ani rusz.

Każdy budynek należy omówić indywidualnie. Przed wyborem konkretnego materiału należy przede wszystkim zbadać, który z nich jest w stanie poprawnie połączyć się z izolacją pionową ściany, który będzie w stanie poprawnie ocieplić ścianki kolankowe itd.

Koszty ocieplenia celulozą i pianką.

Jeżeli ktoś myśli, że koszty izolacji tymi materiałami są bardzo różne to jest w błędzie. Popularność izolacji w ogóle sprawia, że chyba nie można już mówić o taniej izolacji. Metoda wdmuchiwania czy natryskowa może uchodzić za tanią ze względu na krótki czas wykonywania.

Jeśli będziemy mówić o ociepleniu stropu lekkiego, dachu na wiązarach to rzeczywiście wełna celulozowa wyjdzie nieco taniej. Nie warto jednak oszczędzać tutaj na grubości.