Ocieplanie pianką - Pisz.

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową cieszą się coraz większym uznaniem w budownictwie mieszkaniowy - już nie tylko w przemysłowym. Zdarza się również, że ocieplenie poddasza pianką jest nawet tańsze niż ocieplenie innymi, starszymi metodami. Czy stoją Państwo przed dylematem jaką izolacje wybrać do ocieplenia poddasza? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Wykonujemy usługi ocieplenia poddaszy pianką PUR w Piszu i w okolicach, a także izolacja fundamentów, ocieplenie stropów, izolacje budynków inwentarskich, magazynów itp. Na obszarze powiatu piskiego i okolic gwarantujemy bezpłatny dojazd, konsultacje i wyceny.

Poddasze to miejsce,  które wymaga materiałów izolacyjnych będących w stanie wniknąć w najmniejsze szczeliny. Szczególnie przy dachach kopertowych, gdzie  mamy do czynienia z dużą ilością skosów, dużą ilością zróżnicowanych pod względem kształtów i wymiarów powierzchni - tam idealnym materiałem jest pianka poliuretanowa. Również posiadacze prostych dachów z pewnością będą w stanie docenić walory pianki poliuretanowej, która jest w stanie stworzyć jednolitą warstwę izolacyjną.
Ten sposób ocieplenia poddasza jest coraz chętniej wybierany przez osoby budujące swoje nowe domy, ale również wszędzie tam, gdzie dokonywane są remonty i przebudowy dachów. Można powiedzieć, że osoby, które wykonują remonty doskonale wiedzą, że warto zainwestować w skuteczną i trwałą izolacje, tak, aby nie było potrzeby po kilku latach wykonywać ponownego remontu.
Pianka poliuretanowa jest materiałem niezwykle trwałym - jest to materiał na pokolenia, a jego skuteczność łatwo potwierdzić kiedy po kilku latach dokonamy pomiarów kamerą termowizyjną. Co jest tu bardzo ważne, i co należy podkreślić to fakt, że w przypadku pianek otarto-komórkowych podawany współczynnik lambda uwzględnia efekt starzenia.

Jakie cechy pianki PUR sprawiają, że chętnie stosujemy ją do ocieplenia swoich domów:
  • doskonałe parametry termiczne i brak "połączeń", które w konsekwencji tworzą mostki;
  • zdolność do absorbowania fali akustycznej - wyciszanie pomieszczeń;
  • długowieczność izolacji;
  • pianka PUR nie jest atrakcyjna dla kuny, która jest wrogiem izolacji wykonanej np. z wełny;
  • skuteczna izolacja od wiatru - pianką jest nieprzewiewna;
  • oddychająca struktura - pianka otwarto-komórkowa przepuszcza parę wodną, ale wilgoć jej nie niszczy;
  • pianka nie pyli dlatego polecana jest dla alergików i astmatyków;
  • pianka nie ma zapachu, jest materiałem fizjologicznie obojętnym;
  • w piance nie rozwijają się pleśnie i grzyby.

Izolacje Natryskowe pianką


Tel. 794 433 433

Jaką pianką należy ocieplać poddasza?

Wspominaliśmy o wielu zaletach pianek poliuretanowych i dla jasności należy powiedzieć, że są to cechy pianki otwarto-komórkowej. Może jednak pojawić się pytanie: dlaczego przy ociepleniu poddasza nie można zastosować pianki zamknięto-komórkowej, skoro ma ona lepsze właściwości termiczne. Odpowiedź jest oczywista: jeżeli mówimy o izolacji obiektów mieszkalnych, to oprócz parametrów termicznych ważny jest komfort. Pianka otwarto-komórkowa ze względu na niską gęstość (ok. 10 kg/m3) jest materiałem wyciszającym pomieszczenia. Kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę to możliwość "oddychania" powierzchni dachu. Piankę do ocieplenia poddasza możemy porównać do nowoczesnej odzieży termoaktywnej - zatrzymuje wiatr, nie pozwala wywiewać ciepła z wnętrza domu, pozwala na wolne przenikanie wilgoci od strony ogrzewanej w kierunku nieogrzewanej, a jednocześnie zatrzymuje ciepło wewnątrz lub latem - nie wpuszcza upału do środka.

Może również zdarzyć się tak, że inwestor nie ma wystarczającej ilości miejsca na ułożenie izolacji, ale chce osiągnąć możliwie najlepszy współczynnik przenikania ciepła. W takiej sytuacji uzasadnione może być ułożenie warstwy pianki zamknięto-komórkowej, a na nią nałożenie warstwy pianki otwarto-komórkowej.
Najczęściej spotykanym sposobem na ocieplenie poddasza jest jednak stosowanie w całości pianki o strukturze otwartych komórek. Ma to swoje uzasadnienie zarówno we właściwościach tego materiału jak również pod względem ekonomicznym.
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem.


Zamów usługę ocieplenia pianką PUR w Piszu i okolicach.

TOMCZAK - IZOLACJE NATRYSKOWE

Tel. 794 433 433.