Najtańsza pianka poliuretanowa do ocieplenia poddasza.

Do napisania tego artykułu skłoniła mnie sytuacja z dnia dzisiejszego. Korzystając z okazji, że warunki pogodowe są nienajlepsze do wykonywania izolacji natryskowej, umówiłem się z kilkoma potencjalnymi Klientami aby zmierzyć poddasza i ustalić zakres prac do wyceny. Podczas jednego spotkania okazało się, że już przy wstępnej rozmowie Klient poinformował mnie, że ma ofertę za ..... i tu pada niska cena, której nie będę powtarzał. Dopytałem się o grubość tej izolacji, czy rzeczywiście mówimy o kosztach ocieplenia poddasza na grubość 20 cm. Klient potwierdził, że owszem, że taką otrzymał ofertę.

Poprosiłem, aby podał mi nazwę firmy - przypuszczałem, że może być to nowa firma, która chce zdobyć jakieś doświadczenie, która chcę się nauczyć pracować na piankach PUR, każdy przecież kiedyś zaczynał, nikt nie urodził się z tą umiejętnością, a w szkołach raczej nie uczą jeszcze takiego zawodu. Wiem jednak, że producenci pianek organizują już wykłady na uczelniach wyższych, aby przekazywać wiedzę na temat poliuretanów w budownictwie.

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że nie była to młoda firma, była to firma, która pracuje już na rynku jakiś czas, ale sądząc po osiągnięciach, nadzór szefa nad pracownikami nie jest najlepszy, albo i wiedza samego szefa nie jest wystarczająca. Udało się znaleźć stronę tej firmy na Facebook i tam można było zobaczyć kilka zdjęć (dosłownie kilka) z wykonanych realizacji. Jak na firmę z takim stażem to można było się spodziewać czegoś więcej. Po zobaczeniu zdjęć, powiedziałem w żartach, że ja niestety tak nie umiem zrobić. To co można było zobaczyć na zdjęciach może przyprawić o dreszcze. Na pierwszy rzut oka widać poważne błędy w przetworzeniu składników co niestety sprawia, że nie do końca można oczekiwać, że wykonana w ten sposób izolacja natryskowa pianką będzie spełniać w 100% swoje zadanie. (Dla zainteresowanych - zdjęcia zapisałem sobie na pamiątkę i mogę pokazać).

Przypomniał mi się więc artykuł, który napisałem w zeszłym roku o prawidłowym przetwarzaniu pianek poliuretanowych, który mogą Państwo znaleźć tutaj. Polecam taką lekturę, nie tylko osobom zainteresowanym wykonaniem izolacji, ale także nowym firmom, które dopiero startują na rynku.

Warto wiedzieć, że z usługami budowlanymi jest prawie zawsze tak samo - wiele osób twierdzi, że coś umie, a potem oglądamy fuszerkę. Podobnie jest i tutaj. Zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi taniej. Zawsze ktoś na rynku będzie taki, co będzie potrzebował pilnie zarobić parę groszy, albo chociaż dostać zaliczkę. Jednak izolacja pianką PUR to nie jest coś co łatwo  i szybko można poprawić. I nie mówię tu o estetyce wykonania tylko i wyłącznie, ale mówię przede wszystkim o prawidłowym natrysku.

ktos_zrobi_taniejjpg

Jeżeli ktoś szuka najtańszej pianki PUR do ocieplenia poddasza to trzeba pamiętać, że taką ofertę zawsze warto przeanalizować również pod kątem jakości. Jeżeli firma posiada jakieś doświadczenie to z pewnością ma też jakieś zdjęcia. I nie mówię tu o jednym czy dwóch zdjęciach, ale o dowodach na to, że firma dział, pracuje cały czas, a nie tylko okazjonalnie. Zapraszamy do nas na nasze konto FB - tam prezentujemy większość naszych prac.


46499359_1206014922905769_1428380924352921600_njpg

izolacje_natryskowe992jpg


47109013_1211314039042524_4787624521869819904_njpg